Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Meksyk zamawia HMMWV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 maja 2014

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na sprzedaż do Meksyku 3335 samochodów terenowych AM General HMMWV M1152.

Zakup nowych samochodów terenowych rodziny HMMWV pozwoli Meksykanom na wycofanie części z obecnie eksploatowanych pojazdów, znajdujących się w linii niekiedy nawet od kilkudziesięciu lat. Meksyk jest jednym z największych użytkowników tego typu pojazdów wśród państw regionu / Zdjęcie: SEDENA

Przesłane do Kongresu USA dokumenty dotyczą możliwej sprzedaży Fuerzas Armadas de Mexico (siłom zbrojnym Meksyku) 3 335 samochodów terenowych HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) M1152 wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym m.in. częściami zamiennymi i dokumentacją techniczną. Wartość potencjalnego kontraktu wynosi 556 mln USD (1,6 mld zł). Porozumienie zawiera w sobie również pakiet wsparcia logistycznego i technicznego, a także szkolenia dla kierowców i mechaników.

Za montaż i dostawę pojazdów odpowiadać będzie AM General. Umowa nie przewiduje offsetu.

Oświadczenie wydane przez Defense Security Cooperation Agency (DSCA) stanowi potwierdzenie wcześniejszych informacji na temat planów wymiany floty samochodów terenowych użytkowanych przez Fuerzas Armadas de Mexico (Meksyk wymienia flotę HMMWV, 2014-04-03). Nowe pojazdy wzmocnią potencjał sił zbrojnych Meksyku w walce z kartelami narkotykowymi oraz powiązanymi z nimi grupami przestępczymi (Meksykanie pacyfikują Michoacan, 2014-01-17).

Plany zakupu nowych samochodów terenowych wpisują się w szerszą strategię unowocześniania i rozbudowy uzbrojenia użytkowanego przez Fuerzas Armadas de Mexico. Obejmuje ona wszystkie rodzaje sił zbrojnych tego państwa (Meksyk zamawia Black Hawki, 2014-04-22, Meksyk idzie na zakupy, 2014-01-10). Meksykańskie zbrojenia zostaną sfinansowane ze środków pochodzących z dwóch źródeł: zwiększonego budżetu obronnego państwa (Meksyk chce podwoić wydatki na obronność, 2014-01-20) oraz amerykańskiego programu pomocy wojskowej Merida (Raport w sprawie programu Merida, 2013-06-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.