Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjska nowela budżetowa

Strategia i polityka, 11 lipca 2014

Nowe władze Indii znowelizowały ustawę budżetową. Wydatki obronne wzrosną o 2,2%.

Tymczasowy minister finansów i obrony – Arun Jaitley - zaproponował, a na wczorajszym głosowaniu parlament zatwierdził, nowelizację ustawy budżetowej na br. i zwiększenie wydatków obronnych państwa o 2,2% - w porównaniu do lutego - do poziomu 2,29 bln INR / Zdjęcie: MO Indii

W lutym br., ówczesny rząd z premierem Manmohanem Singhem na czele, ogłosił zwiększenie wydatków obronnych państwa o 10%, do 2,24 bln INR (113,5 mld zł) (Indie zwiększają budżet obronny o 10%, 2014-02-17). Przyjęty zimą budżet od początku określany był jako tymczasowy. Ostateczny poziom wydatkowania resortu obrony miano ustalić po wiosennych wyborach parlamentarnych, które przyniosły zmianę władzy i wyniesienie na fotel premiera Narendry Modiego.

Tymczasowy minister finansów i obrony – Arun Jaitley - zaproponował, a na wczorajszym głosowaniu parlament zatwierdził, nowelizację ustawy budżetowej na br. i zwiększenie wydatków obronnych państwa o 2,2% - w porównaniu do lutego - do poziomu 2,29 bln INR (115,9 mld zł). Dodatkowe środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup nowego i modernizację obecnie eksploatowanego uzbrojenia.

Co więcej, rząd zgodził się też na podniesienie poziomu bezpośrednich inwestycji zagranicznych w rodzimy przemysł zbrojeniowy do 49%. Do tej pory zewnętrzne podmioty, chcące wejść na indyjski rynek, mogły nabywać jedynie 26% akcji przedsiębiorstw lub spółek joint-venture (Atlas Elektronik zamiast WASS?, 2014-02-18).

New Delhi liczy, że zmiana prawodawstwa zachęci zagranicznych inwestorów do zwiększenia swej aktywności na indyjskim rynku zbrojeniowym. Rodzime przedsiębiorstw potrzebują inwestycji z zewnątrz, zwłaszcza w postaci transferu nowoczesnych technologii, bez którego nie są w stanie konkurować z zachodnimi producentami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra