Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec HMAS Sydney

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 listopada 2015

W najbliższą sobotę odbędzie się ceremonia wycofania ze służby australijskiej fregaty rakietowej HMAS Sydney.

W sobotę byli i obecni członkowie HMAS Sydney po raz ostatni pożegnają fregatę rakietową, która przez ostatnie 32 lata stała na straży interesów morskich Australii / Zdjęcie: MO Australii

Od lutego HMAS Sydney (FFG 03), typu Adelaide, pozostaje w porcie macierzystym Fleet Base East w Sydney. Przez ostatnie miesiące jednostka służyła do szkolenia przyszłych oficerów i marynarzy Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii, Ostatnia prosta HMAS Sydney, 2015-03-10). W najbliższą sobotę kresu dobiegnie 32-letnia historia służby HMAS Sydney pod australijską banderą.

HMAS Sydney przyjęto do służby w styczniu 1983. Przez ostatnie 32 lata australijski okręt brał udział w serii morskich operacji wojskowych, prowadzonych m.in. na Bliskim Wschodzie, w tym u wybrzeży Kuwejtu, a także w pobliżu Timoru Wschodniego.

W sobotę HMAS Sydney zostanie zastąpiona przez jeden z 3 nowych niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart. Okręty powstają w Adelaide na południu kraju. Za ich budowę odpowiada wielonarodowe konsorcjum AWD (Air Warfare Destroyer) Alliance, w skład którego wchodzą: grupa stoczniowa ASC Pty, Raytheon i rząd Australii (Cięcia w ASC, 2015-07-17; Navantia chce przejąć kontrolę nad AWD, 2015-05-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.