Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Abe wzywa do zbrojeń

Strategia i polityka, 13 czerwca 2013

Premier Japonii, Shinzō Abe, przyznał że jego kraj musi zwiększyć potencjał obronny w odpowiedzi na wzrost napięć politycznych w rejonie Azji i Pacyfiku.

Sprawujący urząd od grudnia 2012 Shinzō Abe uważany jest za zwolennika remilitaryzacji Japonii w odpowiedzi na zmieniający się układ sił w rejonie Azji i Pacyfiku / Zdjęcie: National Review Online

Zdaniem Abe, przed Tokio stoi teraz zdanie zwiększenia potencjału bojowego Japońskich Sił Samoobrony, zarówno podczas wykonywania zadań typowo obronnych, jak i działań interwencyjnych. Premier Japonii stwierdził tym samym, że w najbliższej przyszłości konieczne będzie zintensyfikowanie szkoleń mających przygotować żołnierzy do zadań związanych m.in. z zajmowaniem wrogiej infrastruktury wojskowej, czy odbijaniem zajętych przez przeciwnika obszarów, w tym wysp.

Nie mniej ważne będzie też zwiększenie mobilności jednostek wojskowych. W tym przypadku uwaga koncentrować ma się na transporcie lotniczym. Zostało to odebrane jako kolejne potwierdzenie planów zakupu amerykańskich przemiennopłatów V-22 Osprey (Tokio zainteresowane Osprey'ami, 2013-01-02).

Zapowiedzi Abe związane z podniesieniem potencjału bojowego Japońskich Sił Samoobrony oceniane są jako wynik wzrostu napięć politycznych w regionie. Są one bezpośrednio związane z rozbudową jakościową i ilościową sił zbrojnych ChRL (Kolejne testy Liaoning, 2013-04-29) oraz będącym następstwem tego procesu przemodelowaniem układu bezpieczeństwa w Azji (Japonia z ASEAN przeciwko ChRL, 2013-03-13, Zaostrza się sytuacja na Morzu Południowochińskim, 2012-12-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.