Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Algieria pozyskała C-17?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 grudnia 2014

Do Algierii miał dotrzeć pierwszy z dwóch ciężkich samolotów transportowych Boeing C-17 Globemaster III, które państwo to miało kupić kilka miesięcy temu.

W ostatnich miesiącach przedstawiciele Boeinga informowali o sprzedaży dwóch C-17 Globemaster III niewymienionemu z nazwy klientowi. Informacje o wylądowaniu pierwszego z nich w Algierze zdają się potwierdzać wcześniejsze doniesienia, że ich nabywcą są wojska lotnicze tego państwa / Zdjęcie: USAF

Według lokalnych źródeł, na terenie portu lotniczego w Algierze wylądował przed kilkoma dniami C-17 pomalowany w barwy algierskich wojsk lotniczych. Miejscowi komentatorzy twierdzą, że władze tego państwa pozyskały w ostatnich miesiącach co najmniej dwa statki powietrzne tego typu. Informacji tych nie potwierdził dotąd jednak ani nabywca, ani producent Globemastera III.

Władze Algierii od kilku lat wyrażały zainteresowanie C-17. W połowie 2013 Algierczycy przeprowadzili testy tej konstrukcji. Algierskie Globemastery miałyby zastąpić w linii przestarzałe Ił-76MD/TD (Algieria testuje C-17 i A330 MRTT, 2013-05-16).

Pozyskiwane przez Algierię C-17 pochodzą z ostatniej partii samolotów, produkowanych przez Boeinga z własnych środków (C-17 Globemaster III na półkę, 2013-08-01). Na początku 2015 amerykańskie przedsiębiorstwo ma oficjalnie zakończyć produkcję tych statków powietrznych.

W listopadzie Departament Obrony USA wydał zgodę na sprzedaż kolejnych czterech samolotów Australii, która w przeszłości kupiła już sześć Globemasterów (Australia kupi kolejne C-17A, 2014-10-06). W połączeniu z informacjami o dostarczeniu dwóch C-17 Algierii, oznacza to że Boeing ma jeszcze tylko cztery transportowce tego typu na sprzedaż.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.