Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Algieria testuje C-17 i A330 MRTT

Lotnictwo wojskowe, 16 maja 2013

Wojska lotnicze Algierii przeprowadziły ocenę przydatności transportowców C-17 i tankowców A330 MRTT. Kraj ten zamierza niebawem nabyć obydwa typy.

A330 MRTT wysłany przez producenta do Algierii w celu zaprezentowania jego możliwości wojskom lotniczym tego kraju / Zdjęcie: ForcesDZ

Jak donosi portal secret difa3, 10 maja do bazy w Boufarik, położonej ok. 20 km na południe od Algieru, przybył wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący Airbus A330 MRTT (Pierwszy saudyjski A330 MRTT w służbie, 2013-02-27, Wstępna gotowość australijskich KC-30A, 2013-02-26). Prezentowano go także w centrum prób wojsk lotniczych w Tamanrasset.

Producent nie udzielił żadnych informacji w tej sprawie, odsyłając zainteresowanych do algierskiego resortu obrony. Zdaniem Aviation Week do Afryki wysłano jeden z samolotów przeznaczonych dla Royal Air Force (Próby tankowania A400M i Voyagera, 2012-05-10), wyposażony tylko w podskrzydłowe zasobniki pozwalające na przetaczanie paliwa przy pomocy przewodu elastycznego.

Według secret difa3 wojska lotnicze Algierii finalizują obecnie negocjacje w sprawie kupna 3 samolotów tego typu, które zastąpiłyby w służbie Ił-78M/T. Obecnie kraj ten posiada jednego A340-500, używanego do przewozu VIP-ów.

Oprócz tego, w kwietniu br., także w bazie Boufarik, przeprowadzono serię lotów demonstracyjnych transportowca Boeing C-17 Globemaster III (Dwie dekady Globemastera III, 2013-02-25), ze składu 446th Military Airlift Wing US Air Force. Według niepotwierdzonych informacji Algieria zamierza nabyć 6-8 tego typu transportowców, jako następców Ił-76MD/TD.

Aktualnie Stany Zjednoczone realizują modernizację 16 algierskich samolotów transportowych C-130H Hercules.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.