Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Caracal operuje z FREMM

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 lipca 2015

Siły zbrojne Francji przeprowadziły proces certyfikacji operowania śmigłowca H225M Caracal z pokładu fregaty typu FREMM.

H225M podczas prób operowania z pokładu fregaty typu FREMM / Zdjęcie: MO Francji

Siły zbrojne Francji zakończyły proces certyfikacyjny śmigłowca Airbus Helicopters H225M Caracal, dopuszczający go do operowania z pokładów fregat rakietowych typu FREMM należących do Marine Nationale (marynarki wojennej Francji, Provence przekazana, 2015-06-15). W próbach wziął udział jeden z H225M Armee de l’Air (wojsk lotniczych) ze składu Escadron d'hélicoptères (EH, eskadry śmigłowców) 1/67 Pyrénées. Wiropłat operował z pokładu fregaty Aquitaine. Resort obrony Francji nie podał, kiedy i gdzie realizowano próby. Zdjęcia wykonano pod koniec maja br.

Obecnie Armée de Terre (wojska lądowe) i Armee de l’Air mają na stanie 18 Caracali. Poprzednio, biorąc udział w operacjach ekspedycyjnych lub w manewrach, śmigłowce H225M stacjonowały na większych jednostkach Marine Nationale – okrętach desantowych typu Mistral lub lotniskowcu Charles de Gaulle (Drugi etap modernizacji CdG, 2015-05-26). Realizują one zadania poszukiwawczo-ratownicze na lądzie i na morzu (Deployed SAR) oraz ratownictwa bojowego (CSAR) na lądzie, a także zajmują się wsparciem operacji specjalnych, zwalczaniem terroryzmu na morzu, transportem taktycznym, ewakuacją medyczną, czy misjami rozpoznawczymi.

H225M, które wejdą do wyposażenia Sił Zbrojnych RP także mają być przystosowane do operowania z pokładów okrętów obrony wybrzeża Marynarki Wojennej Miecznik (Miecznik i Czapla częściowo odtajnione, 2013-07-11). Szef kampanii w Polsce w Airbus Group Polska Sp. z o.o., Mickael Peru, poinformował podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, które odbyło się 23 czerwca, że zgodnie z wymogami przetargu część śmigłowców Caracal zostanie wyposażonych w składaną belkę ogonową. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem tego rozwiązania. Wersja morska śmigłowca, ze zdolnością zwalczania okrętów nawodnych, została już sprzedana jednemu z klientów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.