Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Negocjacje ws. kanadyjskich fregat wstrzymane

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 listopada 2018

Kanadyjski trybunał ds. handlu międzynarodowego zarządził wstrzymanie negocjacji z Lockheed Martin Canada w sprawie zakupu nowych fregat rakietowych.

Wstrzymanie negocjacji z Lockheed Martin Canada i jego partnerami oznacza, że program zakupu nowych fregat rakietowych dla marynarki wojennej Kanady – i tak już spóźniony o co najmniej 2 lata – zaliczy kolejny poślizg. Wszystko kosztem potencjału operacyjnego kanadyjskiej floty, która obecnie użytkuje wiekowe, choć modernizowane w ostatnich latach niemałym kosztem jednostki typu Halifax / Zdjęcie: Michał Jarocki

Canadian Broadcasting Corporation poinformowała, że decyzja trybunału jest wynikiem skargi złożonej przez jedno z przedsiębiorstw, które przegrało przetarg na nowe fregaty rakietowe dla marynarki wojennej Kanady. Spółka Alion Canada zaskarżyła do trybunału – a także do sądu federalnego – decyzję kanadyjskiego resortu obrony o wyborze oferty wielonarodowego konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin Canada we wspomnianym postępowaniu (Odwołanie w kanadyjskim przetargu, 2018-11-26).

Alion Canada ma zarzucać, że oferowany przez LM Canada i BAE Systems projekt okrętu Global Combat Ship, tego samego, który został już wybrany przez Australię i Wielką Brytanię (Podano imię kolejnego GCS, 2018-11-14; Podwykonawcy australijskich Hunterów, 2018-11-26), nie spełnia niektórych wymogów technicznych stawianych przez nabywcę. Jako przykład wnioskodawca ma podawać fakt, że zwycięski okręt nie jest w stanie rozwinąć wystarczająco dużej prędkości, a jego dostosowanie do wymagań nabywcy będzie wymagało przeprojektowania, które może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

W ramach programu Canadian Surface Combatant Kanada zakupi 15 nowych, wielozadaniowych fregat rakietowych. W wyniku niedawnej decyzji resortu obrony okręty zostaną zbudowane w oparciu o projekt GCS (Kanada wybrała fregaty, 2018-10-22), który zostanie jednak zmodyfikowany do potrzeb kanadyjskiego użytkownika (Euronaval 2018: Przeprojektowanie kanadyjskich fregat, 2018-10-25). Poza Alion Canada zwycięskie konsorcjum pozostawiło w pokonanym polu także hiszpańską Navantię (Nowa oferta na kanadyjskie fregaty, 2018-08-28; Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu, 2017-12-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra