Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MEKO A-200 dla Egiptu?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 stycznia 2019

Marynarka wojenna Egiptu ma zakupić co najmniej jedną fregatę rakietową MEKO A-200 z Niemiec.

Marynarka wojenna Egiptu może zostać kolejnym użytkownikiem fregat rakietowych proj. MEKO A-200. Obecnie okręty te są eksploatowane przez m.in. Algierię, Australię, Grecję, Nową Zelandię, Portugalię, RPA i Turcję / Zdjęcie: MO RPA

Według lokalnej prasy niemiecka Federalna Rada Bezpieczeństwa zatwierdziła sprzedaż Egiptowi fregaty rakietowej proj. MEKO A-200. Koszt transakcji miałby wynieść ok. 500 mln euro (2 mld zł). Okręt ma powstać w stoczni thyssenkrupp Marine Systems.

Piszący o potencjalnej transakcji Spiegel Online zaznacza, że zamówienie może zostać w przyszłości powiększone o kolejną fregatę rakietową proj. MEKO A-200. Warto przypomnieć, że jesienią ub.r. europejska prasa informowała o tym, że władze Niemiec wydały zgodę na sprzedaż Egiptowi aż czterech takich jednostek, z których co najmniej jedna miałaby powstać nad Nilem. Wtedy jednak najprawdopodobniej nie doszło do podpisania umowy. 

Co ciekawe, do niedawana wydawało się, że Egipt, który w ostatnich latach mocno inwestuje w rozwój rodzimej marynarki wojennej, zdecyduje się na zakup nowych okrętów we Francji. Bowiem to francuska Naval Group była dotąd głównym dostawcą okrętów dla egipskiej floty, dostarczając lub budując m.in. serię korwet rakietowych typu Gowind 2500 (Wodowanie egipskiego Gowinda, 2018-09-10) oraz fregatę rakietową Tahya Misr (FFG 1001) proj. FREMM (Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05) i dwa śmigłowcowce desantowe Gamal Abdel Nasser (L 1010) i Anwar El Sadat (L 1020), typu Mistral (ENS Anwar Sadat przekazany Egiptowi, 2016-09-19, Gamal Abdel Nasser dotarł do Aleksandrii, 2016-06-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.