Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na Huntery

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 grudnia 2018

Rząd Australii i stocznia ASC Shipbuilding porozumiały się w sprawie przygotowań do budowy serii fregat rakietowych typu Hunter.

Australijskie fregaty rakietowe zostaną kupione w ramach programu SEA 5000, którego wartość obliczana jest na ok. 35 mld AUD (96 mld zł) / Zdjęcie: Michał Jarocki

W myśl podpisanej w piątek umowy w 2020 rozpoczną się prace nad projektem nowych australijskich fregat rakietowych typu Hunter. Dwa lata później powinna odbyć się ceremonia cięcia blach pod pierwszy okręt tego typoszeregu. Jego konstrukcja będzie prowadzona w stoczni ASC Shipbuilding z Adelajdy, która przed kilkoma dniami przeszła pod kontrolę spółki BAE Systems Australii.

ASC Shipbuilding, jako główny budowniczy fregat rakietowych typu Hunter, będzie współpracować z grupą lokalnych partnerów przemysłowych i podwykonawców. Do tego grona zaliczają się m.in. spółki Lockheed Martin Australia i Saab Australia, które będą współodpowiedzialne za dostawę systemów zarządzania walką (Podwykonawcy australijskich Hunterów, 2018-11-26).

Fregaty rakietowe typu Hunter zostaną oparte na projekcie jednostek typ. 26/Global Combat Ship opracowanym przez BAE Systems dla Royal Navy (Podano imiona kolejnych brytyjskich fregat, 2018-11-30). Te same jednostki zostały wybrane przez marynarkę wojenną Kanady w ramach programu Canadian Surface Combatant (Negocjacje ws. kanadyjskich fregat wstrzymane, 2018-11-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra