Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Islamiści ćwiczą obsługę zdobycznego sprzętu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 listopada 2015

W mediach społecznościowych pojawiły się fotografie pokazujące bojówkarzy organizacji islamistycznych szkolących się w użyciu irackiego sprzętu wojskowego.

Sprzęt wojskowy zajęty na wycofujących się Irakijczykach jest używany przez islamistów zarówno do celów szkoleniowych, jak i na polu walki / Zdjęcie: Ad-Daula al-Islamijja

Na zdjęciach widać fragment zajęć prowadzonych w jednym z ośrodków szkoleniowych zlokalizowanych na terenie północnej prowincji Niniwa. Bojówkarze Ad-Daula al-Islamijja ćwiczą prowadzenie walki przy użyciu pojazdów wojskowych zajętych na wycofujących się oddziałach irackiej armii. Islamiści szkolą się m.in. w kierowaniu wozami patrolowymi klasy MRAP i samochodami terenowymi HMMWV, które w przeszłości Bagdad otrzymał z zapasów magazynowych sił zbrojnych USA (Amerykańskie MRAP dla Iraku, 2014-12-16; HMMWV dla Iraku, 2014-12-12).

W 2014 bojówkarze Ad-Daula al-Islamijja przeprowadzili serię skoordynowanych operacji wojskowych na północy i zachodzie Iraku. W ich wyniku islamistom udało się wyprzeć irackie wojska z zajmowanych terenów i przejąć eksploatowany przez nie sprzęt. W ręce ekstremistów wpadły m.in. czołgi podstawowe Abrams M1A1-SA, transportery opancerzone M113 i samochody terenowe rodziny HMMWV (Islamiści chwalą się sukcesami w Iraku, 2014-10-02).

Straty materiałowe poniesione dotąd przez Irakijczyków zostaną częściowo uzupełnione dzięki nowym dostawom amerykańskiego sprzętu wojskowego. W najbliższych latach irackie siły zbrojne odbiorą m.in. kolejne wozy patrolowe klasy MRAP, a także dodatkowe samochody terenowe i pojazdy ciężarowe (MTV dla Iraku, 2015-09-23; Kolejne HMMWV dla sojuszników USA, 2015-09-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.