Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Gary wycofana ze służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 lipca 2015

US Navy wycofała ze służby fregatę rakietową USS Gary, typu Oliver Hazard Perry.

W czwartek, po 31 latach służby pod amerykańską banderą, z linii wycofano fregatę rakietową USS Gary (FFG 51), typu Oliver Hazard Perry / Zdjęcie: US Navy

W czwartek w San Diego odbyła się uroczystość pożegnania fregaty rakietowej USS Gary (FFG 51), typu Oliver Hazard Perry. Okręt spędził w linii blisko 31 lat, służąc na wodach Oceanu Spokojnego. USS Gary był ostatnią jednostką typu OHP, stacjonującą na zachodnim wybrzeżu USA.

Stępkę pod USS Gary położono 18 grudnia 1982. Zwodowano ją w listopadzie 1983, a rok później okręt rozpoczął służbę. W ostatnich latach jego portem macierzystym była Naval Base San Diego. W kwietniu fregata powróciła do Kalifornii, kończąc ostatnią misję bojową. Przez ostatnie miesiące USS Gary służył pod dowództwem 4. floty US Navy, wykonując patrole bojowe w ramach wielonarodowej operacji antynarkotykowej Martillo.

Pod koniec 2014 Senat USA wydał zgodę na przekazanie Tajwanowi USS Gary, a także trzech innych jednostek typu OHP: USS Taylor (FFG 50,Wycofanie USS Taylor, 2015-05-11 ), USS Carr (FFG 52) i USS Elrod (FFG 55, OHP dla Tajwanu, 2014-12-08). Okręty zastąpią w linii wiekowe fregaty typu Chi Yang (ex-amerykańskie Knox, Tajwan wycofuje fregaty, 2015-05-04).

Do końca br. US Navy wycofa z linii ostatnie dwie jednostki typu OHP: USS Simpson (FFG-56) z Naval Sation Mayport na Florydzie i USS Kauffman (FFG-59, Ostatnia misja OHP, 2015-01-13), stacjonującą w Naval Station Norfolk w Wirginii. Ich miejsce w linii zajmą szybkie fregaty typów Freedom i Independence (Sześć okrętów LCS do Mayport, 2014-08-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.