Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katar wyciąga wnioski z Arabskiej Wiosny

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 15 lipca 2014

USA zgodziły się wczoraj na sprzedaż Katarowi uzbrojenia o wartości 11 mld dolarów.

Porozumienie o sprzedaży Katarowi wspomnianego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego podpisali wczoraj w Waszyngtonie Sekretarz Obrony USA, Chuck Hagel oraz jego odpowiednik, generał Hamad bin Ali al Attijah / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Za 11 mld USD (33,4 mld zł) Katarczycy kupią m.in. 10 baterii systemu Patriot, w tym 10 radarów AN/MPQ-65 i 34 wyrzutnie M902 (Patrioty dla Kataru, 2012-11-08), 24 śmigłowce szturmowe AH-64E Apache Longbow (Katar kupuje 24 Apache, 2012-07-16) oraz około 500 przeciwpancernych pocisków kierowanych FGM-148 Javelin wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym wyrzutniami (Katar zamawia ppk Javelin, 2013-03-29). Na tym jednak nie kończą się plany zakupowe tego państwa.

W marcu władze Kataru przedstawiły szczegóły znacznie większego programu zbrojeniowego o wartości 23 mld USD (69,9 mld zł). Na liście życzeń Katarczyków znalazły się wtedy też m.in. dwa wielozadaniowe samoloty transportowo-tankujące Airbus A330 MRTT (Katar zamówił MRTT, 2014-03-28) oraz 22 śmigłowce transportowe NH90.

Ogłoszone przez Katar zbrojenia, to obok wprowadzonego pod koniec 2013 powszechnego obowiązku służby wojskowej, reakcja władz centralnych na ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Fala przemian politycznych w tym regionie doprowadziła do destabilizacji wewnętrznej wielu państw. W niektórych przypadkach – w tym Syrii i Libii – doprowadziło to do otwartej wojny domowej (Libijczycy rozpoczynają szkolenie w W. Brytanii, 2014-06-13, Potrojenie liczby ofiar w Iraku, 2014-07-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.