Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

57 AAV7 dla Japonii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 listopada 2014

Ministerstwo obrony Japonii ogłosiło plany zakupu pływających transporterów opancerzonych AAV7.

AAV7, jak na opancerzony pojazd gąsienicowy, charakteryzuje się dużą dzielnością morską. Pojazd może bezpiecznie pływać w warunkach wzburzonego morza, przy falach dochodzących do 3 m wysokości / Zdjęcie: USMC

Tokio chce kupić 52 AAV7 dla jednostek piechoty morskiej, powstających w ramach japońskich Sił Samoobrony. Wynika to z nowej strategii obrony, przyjętej w 2013. Zakłada ona wyraźnie wzmocnienie możliwości obronnych w południowej części państwa.

Jednym z głównych powodów rewizji japońskiej strategii obronnej jest narastające napięcie z ChRL. Zarzewiem potencjalnego konfliktu jest spór o wyspy Senkaku, leżące na Morzu Wschodniochińskim (Abe wzywa do zbrojeń, 2013-06-13; Nowy budżet obronny Japonii, 2014-01-03). Odziały piechoty morskiej powstają głównie w celu obrony tych wysp przed możliwą chińska inwazją.

AAV7 to pływający, gąsienicowy transporter opancerzony, przeznaczony do szybkich operacji desantowych.  Pojazd może być uzbrojony w 12,7-mm wielkokalibrowy karabin maszynowy lub 40-mm granatnik maszynowy. Skuteczny zasięg działania AAV7 to 480 km na lądzie lub 20 mil morskich w środowisku wodnym. Pojazd jest używany m.in. przez piechotę morską Stanów Zjednoczonych.

Informacja o pozyskaniu AAV7 wpisuje się w strategię innych zakupów dla nowych jednostek piechoty morskiej. Niedawno ministerstwo obrony Japonii, zdecydowało się na dostawy 17 przemiennopłatów V-22. (Nowe statki powietrzne dla Japonii, 2014-11-25).  Osprey’e razem z AAV7, trafią do bazy marynarki Sasebo, ulokowanej w prefekturze Nagasaki, gdzie będą stacjonowały formowane jednostki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.