Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kuwejt kupuje okręty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 stycznia 2016

Przedsiębiorstwo stoczniowe z ZEA dostarczy Kuwejtowi 8 nowych okrętów.

W Abu Zabi zbudowanych zostanie 8 okrętów dla marynarki wojennej Kuwejtu / Zdjęcie: ADSB

Lokalne media poinformowały o kontrakcie, jaki Abu Dhabi Ship Building (ADSB) zawarło z władzami Kuwejtu. W ciągu najbliższych 2 lat producent ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich dostarczy Kuwejtczykom 8 różnych jednostek pływających, w tym najprawdopodobniej kutry desantowe i szybkie łodzie interwencyjne. Wartość porozumienia ma wynieść ok. 260 mln AED (292 mln zł).

Zakup nowych okrętów od ADSB jest elementem programu, jaki został zapowiedziany przez władze Kuwejtu. W ciągu najbliższej dekady Kuwejtczycy utworzą specjalny fundusz o wartości ok. 10 mld USD (41 mld zł), który posłuży do finansowania zakupów nowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego (Zbrojenia Kuwejtu, 2016-01-14).

Nowe okręty pozwolą Kuwejtczykom lepiej chronić wody morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej, zagrożone m.in. przez działalność piratów morskich i innych zorganizowanych grup przestępczych. Można podejrzewać, że jednostki będą też używane do wsparcia operacji wojskowych prowadzonych w regionie przez kuwejckie siły zbrojne. Warto przypomnieć, że Kuwejt jest aktywnym członkiem wielonarodowej koalicji walczącej z bojówkami organizacji islamistycznych w Iraku i Syrii. Kuwejtczycy wspierają również starania państw arabskich, dążących do ustabilizowania sytuacji politycznej w Jemenie (Kolejny sukces koalicjantów, 2016-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.