Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Łodzie patrolowe dla Kataru

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 lipca 2014

Turecki Ares i brytyjski BMT Nigel Gee zaprojektują i dostarczą łodzie patrolowe dla straży wybrzeża Kataru.

W ramach współpracy z Aresem, BMT Nigel Gee zaprojektuje kadłuby katarskich łodzi patrolowych / Rysunek: BMT Group

Dwaj producenci wspólnie zaprojektują i dostarczą Katarczykom siedemnaście łodzi patrolowych: dwie 46-metrowe, dziesięć 33-metrowych oraz pięć 23-metrowych. Jednostki będą rozwijały prędkość 30-37 w. Próby morskie rozpoczną się w 2016. Następujące po nich dostawy, potrwają do 2018.

Porozumienie o współpracy z BMT Nigel Gee to konsekwencja zlecenia, jakie Ares otrzymał podczas katarskiej wystawy DIMDEX 2014 (Katar kupuje tureckie kutry patrolowe, 2014-03-28). Nowe łodzie patrolowe będą kosztowały Katarczyków 220 mln USD (668,6 mln zł).

Zamawiając tureckie łodzie patrolowe, Katar rozpoczyna przygotowania do organizacji w 2022 mistrzostw świata w piłce nożnej. Podobnie jak tegoroczny gospodarz mundialu – Brazylia – Katarczycy zamierzają zakupić w najbliższych latach szereg środków zwiększających bezpieczeństwo turystów i sportowców podczas imprezy, w tym bezzałogowe statki latające, samochody policyjne, czy łodzie patrolowe.

Zakup tureckich jednostek patrolowych to jednak nie tylko element przygotowań do mundialu, ale też reakcja władz Kataru na ostatnie wydarzenia w regionie, w tym destabilizację lub wręcz upadek niektórych państw oraz pojawienie się nowych ugrupowań ekstremistycznych. W obawie przed podzieleniem losu Iraku lub Syrii (Tysiące ofiar w Iraku, 2014-07-19; Trzy lata wojny domowej w Syrii, 2014-03-15), Katar wprowadził pod koniec 2013 powszechny obowiązek służby wojskowej, a w ostatnich tygodniach zakupił nowoczesne uzbrojenie, w tym baterie systemu Patriot, śmigłowce szturmowe AH-64E i przeciwpancerne pociski kierowane Javelin (Katar wyciąga wnioski z Arabskiej Wiosny, 2014-07-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.