Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rośnie francuski eksport uzbrojenia

Przemysł zbrojeniowy, 09 września 2014

Wartość eksportu francuskiego uzbrojenia wzrosła w 2013 o blisko połowę.

Zdjęcie: MO Francji

Według danych opublikowanych dziś przez ministerstwo obrony Francji, wartość otrzymanych w 2013 zamówień eksportowych na różnego rodzaju uzbrojenie i wyposażenie wojskowe wyniosła 6,8 mld euro (28 mld zł). To o 43% więcej niż w roku poprzednim i o 30% więcej niż średnia z lat 2002-2012. Według założeń Paryża, tegoroczny portfel zamówień powinien sięgnąć 7 mld euro (29 mld zł).

Francja jest 4. na świecie eksporterem uzbrojenia, po USA, Rosji i Wielkiej Brytanii (USA głównym eksporterem uzbrojenia do Indii, 2014-08-14). Rodzimy przemysł zbrojeniowy zatrudnia blisko 170 tys. osób. Około 40 tys. miejsc pracy utrzymuje się dzięki zamówieniom zza granicy.

Paradoksalnie, do publikacji omawianych danych doszło w chwili, gdy ważą się losy dwóch największych kontraktów eksportowych ostatnich lat, w tym sprzedaży Rosji 2 okrętów desantowych-doków typu Mistral (Rosjanie rozpoczynają szkolenie we Francji, 2014-06-30). W ostatnich dniach pojawiły się też informacje o rozmowach prowadzonych przez władze Indii z przedstawicielami konsorcjum Eurofighter na temat możliwości zakupu 126 samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon, mimo trwających od blisko 2 lat negocjacji w sprawie pozyskania tej samej liczby samolotów Rafale od francuskiego Dassault Aviation (Rafale w Indiach, 2014-06-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.