Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwa w wielonarodowych operacjach wojskowych

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 lutego 2016

Ministerstwo obrony Litwy zapowiedziało zwiększenie zaangażowania w wielonarodowe operacje wojskowe w Afryce i na Morzu Śródziemnym.

Litwa odpowie na apele sojuszników z Europy Zachodniej, zwiększając zaangażowanie w operacje wojskowe w Afryce i na Morzu Śródziemnym / Zdjęcie: MO Litwy

Podczas zeszłotygodniowego spotkania ministrów obrony państw UE, które odbyło się w Amsterdamie, minister Juozas Olekas zadeklarował, że jego kraj zwiększy zaangażowanie wojskowe w Afryce i na Morzu Śródziemnym. Pod koniec 2015 litewski parlament wydał zgodę na wysłanie 40 żołnierzy do Mali. Wojskowi mają służyć w ramach misji ONZ MINUSMA (Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali, Niemcy wyślą wojska do Mali, 2015-11-26).

Ponadto w br. grupa 16 litewskich żołnierzy zostanie podporządkowana dowództwu unijnej operacji morskiej Atalanta, prowadzonej u wschodnich wybrzeży Afryki (Somalijska misja Zr.Ms. Groningen, 2015-08-18). Litwini będą odpowiadać za ochronę jednego ze statków, używanych w ramach Programu Pomocy Żywnościowej (World Food Programme). Władze na Litwie zgodziły się również zaangażować swoich żołnierzy w operacje wielonarodowe prowadzone na Morzu Śródziemnym przez siły EUNAVFOR Med (Pierwszy sukces HMS Richmond, 2015-10-29).

W ostatnich latach Wilno nie szczędzi środków finansowych na rozbudowę sił zbrojnych i zwiększanie zaangażowania wojskowego w zapalnych częściach świata. Przed kilkoma tygodniami w Kłajpedzie powołano do życia nową Brygadę Piechoty Zmotoryzowanej Žemaitija (Rozbudowa litewskiej armii, 2016-01-19). Litewskie władze inwestują również w zwiększenie wartości bojowej podległych im wojsk (Litwa stawia na obronę , 2015-10-05). W najbliższych latach Litwini rozpoczną eksploatację nowych pojazdów opancerzonych Boxer 8x8 (Litwa wybiera Boxery, 2015-12-11), czy ex-niemieckich 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000 (Litwini zapoznają się z obsługą PzH 2000, 2015-11-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.